profesionálny webdizajn

Profesionálny webdizajn – 8 krokov profesionálnej tvorby webových stránok.

Profesionálny webdizajn sa skladá z rady dôležitých krokov a je súčinnosťou niekoľkých profesií. Než niekomu zveríte tvorbu svojej webovej prezentácie, overte si, ako bude pri tvorbe webu postupovať, kto a ako bude na vašom webe pracovať. Predstavujeme osem základných krokov pri tvorbe profesionálnych stránok a náradia pre overovanie profesionality spracovania webových stránok.

- FABER VISUM webdizajn.


1. Profesionálny webdizajn – základné body tvorby webu:

 • Čistota zdrojového kódu – validita podľa štandardu W3C.
 • Upútavajúci grafický dizajn webových stránok.
 • Uživateľská použiteľnosť webu (web design usability).
 • Moderný jazyk programovania.
 • Responzívnosť webu na mobilných zariadeniach.
 • Technická SEO optimalizácia webu pre vyhľadávače.

2. Niekoľko orientačných bodov tvorby web prezentácie:

 • Prezentačná webová stránka s redakčným systémom.
 • Jednostránkový web – landing page.
 • Elektronický katalóg produktov alebo e-shop.
 • Webové stránky s rezervačným systémom.
 • Originálna vektorová alebo animovaná grafika na webe.
 • Fórum alebo sociálna sieť, interaktívne prvky.
 • Multijazykový web so správnou konfiguráciou siete, mapy súboru.
 • Tvorba webových stránek vrátane SEO optimalizácie.

3. Upútavajúci grafický dizajn webových stránok.

Kreatívny grafický dizajn webových stránok, je prvá vec, ktorá zakotví v pamäti návštevníkov a veľmi významne týchto návštevníkov webu ovplivní.
Pri spracovaní webovej grafiky pre našich klientov sa riadime modernými trendami internetovej psychológie. Naše grafické spracovanie profesionálnych webových stránok vytvára v podvedomí pocit "niečoho naviac", ktorý často rozhoduje o tom či si klient zvolí Vás alebo Vašu konkurenciu, ktorá je iba o jeden odkaz ďalej.

4. Responzívnosť webu a WIREFRAME ("drôtený rám").

 • Pojem wireframe (tiež "drôtený rám") sa v oblasti vývoja webových prezentácií či aplikácií používa pre zjednodušený model alebo architektonický návrh definujúci funkciu a obsah stránok webu.
 • Web vždy začíname tvoriť grafickým návrhom, nie wireframom ako väčšina konkurencie. Prečo? Pretože na našich CMS sú už dávno vytvorené! Áno. Dynamické drôty :)
 • Čo to znamená? Znamená to, že ľubovoľný modul Vašeho webu premiestnime na iné miesto v priebehu sekundy.

Responzívny wireframe je ďalšou technickou vychytávkou dnešnej doby. RWD (Responsive Web Design) je responzívny alebo adaptívny webdizajn ktorý má vizuálnu podobu pre väčšinu bežne používaných zariadení (PC, notebooky, tablety, mobily). Na RWD stránkách neuvidíte horizontálne skrolovania. Web sa prispôsobí na šírku Vašeho zariadenia a zaradí jednotlivé stĺpce pod seba. Profesionálne RWD weby, štúdio INTERSAT FABER VISUM stavalo v ČR a SR ako prvé, v r. 2012 sa len diskutovalo o HTML5 a CSS3. Samozrejme responzívnosť webových stránok je neoddeliteľnou súčasťou profesionálneho webdizajnu.

5. Cena profesionálnych webových stránok. Uzatvorenie zmluvy.

Existuje veľa tvorcov, ktorí Vám vytvoria webové stránky za rôzne ceny. Firemný web môžete zaobstarať za 0 EUR alebo tiež za niekoľko tisíc EUR. Pre niektorých zadávateľov je dôležitá cena a hneď na začiatku chcú vedieť "za koľko" im webové stránky postavíte. To ale nie je najlepší prístup. Určite je múdrejšia otázka: "Koľko EUR môže zarobiť stránka od vás?" Pokiaľ budete pristupovať k webu ako k finančnej alebo časovej investícii (napr. sami naplníte obsah stránok z web-shop FABER VISUM), celkom iste ubudnú weby, ktoré ste síce zaobstarali za pár EUR, ale nepriniesli vám vôbec nič.
Pokiaľ to s profesionálnou webovou stránkou myslíte vážne, prosím kontaktujte nás. Radi Vám potom navrhneme riešenie alebo vytvoríme web, ktorý bude plniť ciele, ktoré pre neho stanovíme spoločne.


Naštartujte svoju profesionálnu webovú prezentáciu jedným z chytrých programov FABER VISUM

RASTÚCI WEB
len ročná platba webhostingu
80 EUR
Profesionálny web s redakčným systémom.
100% validita zdrojového kódu HTML5.
Responzívnosť k mobilným zariadeniam.
Najstabilnejší webhosting v EU.
Termín realizácie do 24 hodín.
Podrobnosti projektu ...
GOOGLE-TOP
Zahŕňa projekt rastúci web
od 400 EUR
Plnenie obsahu so zárukou SEO optimalizácie.
Rozšírenie možností webu podľa želania.
Moderná vektorová web grafika.
Integrácia sociálnych sietí.
Zákaznícka podpora.
Termín realizácie do 72 hodín.
Podrobnosti projektu ...
FABER WEB
Zahŕňa projekt google-top
od 4.800 EUR
Komplexná tvorba firemnej identity.
Analýza trhového prostredia.
Presné stanovenie cieľovej skupiny.
Zaistenie PR kampane.
Termín realizácie od 15 dní.
Podrobnosti projektu ...

6. Implementácia na server.

Hotové návrhy, spracované šablóny teraz môžeme implementovať do webovej aplikácie na server. Pri spracovaní šablón je vhodné rešpektovať webové štandardy definované konsorciem W3C, ale tiež i uživateľské odlišnosti. To znamená rôzne operačné systémy, platformy, rozdielne chovania prehliadačov, technické obmedzenia apod.
Teraz je potrebné web naplniť. Iba kvalitný obsah webových stránok totiž zaistí, že váš web splní definovaný cieľ. Obsah a najmä kvalitné texty a grafika vám pomôžu predávať, budovať značku a zvyšovať návštevnosť webu.

7. SEO – optimalizácia pre hľadajúcich užívateľov.

Web sa zdá hotový, ale nikto o ňom zatiaľ nevie. Teraz začína práca, v ktorej je dobre pokračovať počas celej doby, kým bude web existovať. Správne optimalizovaný web je ten, ktorý užívatelia ľahko nájdu pri hľadaní služieb či produktov, a tým sa zvýši návštevnosť webu a následne aj zisky vašej firmy. A čo je nevyhnutné? Analyzovať a hodnotiť dosahované výsledky, sledovať návštevnosť, hodnotiť počet dopytov a stále pracovať na vylepšovaní. A to je pojem SEO optimalizácie. Našim klientom v programe «GOOGLE-TOP» ponúkame garanciu SEO pozície a realizáciu internetovej a tlačovej reklamnej kampane. Nie sme sebecký, a poskytujeme seo-návod aby ste nenaleteli na "seo-experti".


8. Typ na profesionálny webdizajn.

Ukázali sme si, že profesionálny webdizajn sa skladá z radu dôležitých krokov a je súčinnosťou niekoľkých profesií. Z toho vyplýva náš typ pre vás:
Než niekomu zveríte výrobu svojej web. prezentácie, overte si, ako bude pri tvorbe webu postupovať a kto bude na vašom webe pracovať.

Overte webové stránky dodávateľa a jeho referencie pomocou "pekelných" web-náradí:
Ak sa zaujímate o vytvorenie, či redizajn vašeho webového projektu, neváhajte nás kontaktovať
117
virtuemart.product
(142 hodnotenie, 4.97 z 5)
4.97 142 voters.out of 0out of 5based on